Uutiset

Etusivu » Ajankohtaista » Uutiset

Uutiset

Yhdistyksen vuosikokous 8.9.2020 Tampereella


24.08.2020

Green Care Finland ry:n vuosikokous pidetään tiistaina 8.9.2020 klo 15.00 Tampereella. Kahvi klo 14.30 alkaen. Kokoontumispaikkana on LuonnonHyvä Instituutti, Sumeliuksenkatu 11, 5. krs.,Tampere (myös verkkokokousmahdollisuus).

 

Vuosikokouksessa käsitellään sääntöjen mukaiset vuosikokousasiat (mm. tilinpäätös, toimintakertomus, toiminta- ja taloussuunnitelmat, jäsenmaksut, henkilövalinnat). Erovuorossa ovat hallituksen jäsenistä Tuomo Salovuori, Kimmo Aalto ja Sanna Vinblad sekä heidän varajäsenensä Sanna Saari, Nina Fagerström ja Marijo Honkonen.

 

Ilmoittauduthan vuosikokoukseen joko paikan päälle tai etäyhteydellä sunnuntaihin 6.9. mennessä: https://www.gcfinland.fi/yhdistys/ilmoittaudu-vuosikokoukseen/. Etäyhteydellä ilmoittautuneet saavat osallistumislinkin sähköpostitse ennen kokousta.

 

Hallitukseen toivotaan mukaan lisää aktiiveja. Hallitustyöskentelyn kiinnostaessa otathan etukäteen yhteyttä yhdistyksen sihteeriin Juha Rutaseen tai tule kokouspaikalle.

 

Tervetuloa kokoukseen vaikuttamaan ja verkottumaan Green Caren merkeissä!

Green Care Finland ry:n hallitus


Takaisin uutisiin

yhteistyössä mukana: